Anadolu'dan AKUT'a Mektuplar
                                                                                                                                                                                                                                  

              

Ülke genelinden derneğimize gelen mektuplardan örnekler;

Jandarma Başçavuş Muzaffer Taşdemir / Sorguçkavak Jandarma Karakol Komutanı Digor KARS
"Merhaba AKUT,
İnsan zor durumlarda kalınca duygularını nasıl açıklar bilemiyorum. B
enim içinde bulunduğum zor durum, AKUT gönüllülerinin fedakarlıklarını şimdiye dek anlayamamış olmamın mahcubiyetindendir. Bir vesile ile tanıştığım ve beni bu yardım işlerinin içine davet eden AKUT gönüllüsü Şenol Bey'e çok teşekkür ediyorum çünkü insanlara bir şeyler vermenin almaktan daha mutlu ettiğini öğrettiniz. Ben de sayenizde bir kişinin bile olsa mutlu olmasına sebep olduysam ve bu kişi hele de bir çocuksa ne mutlu bana! Siz ve sizin gibi insanlar, insanlara yardım etmenin mutluluğunu tatmışsınız ve bir daha bırakmıyorsunuz. Ne mutlu sizlere! 

AKUT Anadolu ile El Ele projesi kapsamında bana göndermiş olduğunuz eğitim çantalarını sorumlu olduğum bölgede bulunan yedi köy okuluna dağıttım. O malzemeleri çocukların sırtlarında görünce çok sevindim ve mutlu oldum ve ben de sizlere çok dualar ettim. Sorumlu olduğum bölgemin insanları devlet imkanlarından uzak ve fazla bir yardım göremedikleri için vede biz de bu insanlara bir yardımda bulunarak özellikle okuyan çocukların mutlu olmasını sağladık ve o çocuklar şimdi köyde beni görünce kaçmıyorlar benden korkmuyorlar. Sizin sayenizde şimdi biraz sevilmeye başlandık... Bundan böyle artık çalıştığım bölgelerde gönüllü temsilciniz olmayı kabul ediyorum ve sizlere elimden geldiğince ve görevlerim fırsat verdikçe yardımcı olacağım. Tarafıma verilecek vazifeleri her zaman sabırsızlıkla bekliyorum. Şükran ve sevgilerimle..."

Zeynep Bilgin / 2-A sınıfı Gazi İlköğretim Okulu Merzifon AMASYA
"Sevgili AKUT, 
İlk önce size teşekkür etmek istiyorum. Göçükte kalanları eğitilmiş köpeklerle kurtarıyorsunuz. Şu ana kadar çoğu depremde çok kişiyi sizler kurtardınız. Tüm dünyanın size teşekkür borcu var. Öğretmenimiz olmasaydı sizlere bu mektubu yazamazdık. Size de ülkemize verdiğiniz destekler nedeniyle çok teşekkür ederim. Sizler olmasaydınız belki biz de şu an burada bulunamazdık."

Hüseyin Uyan / Çenedağı Mahallesi Girne Sokak Derince KOCAELİ
"Merhaba AKUT yetkilileri,
Sizleri çok seviyorum çünkü siz insanların hayatını kurtarıyorsunuz. Büyüdüğümde ben de sizin gibi insanlara yardım edebilmek istiyorum. Sizden istediğim benim mutlu günümde yanımda olmanız. Hepinizi sünnet düğünüme bekliyorum. Bu mektubu ve davetiyeyi size biriktirdiğim okul harçlıklarımla gönderiyorum. Sizi seviyorum." 

Beyza Aydın / Seyrani İlköğretim Okulu Develi KAYSERİ
"Sevgili AKUT gönüllüleri,
Benim ismim Beyza. Bu mektubu sizlere sınıfımız adına yazıyorum. Size teşekkür etmek istiyorum. Sizin sayenizde pek çok insanımız kurtuldu. Ben de büyüyünce sizin gibi gönüllü bir ekipte çalışmak isterim. Çalışmalarınızı ilgiyle izliyoruz. Bu çalışmalar hakkında okulumuza poster, yazı, afiş gönderebilir misiniz? Bütün dünyada olduğu gibi Türkiyemizde de zaman zaman doğal afetler olamakta. Bu gibi olaylarda eskiden maddi manevi çok fazla kayıp meydana geliyordu. AKUT gibi dernekler sayesinde insanlar bilinçlendirilerek kazalar ve yaralanmalar azaltıldı. Hepimiz bir birey olarak, doğal afetlerle yaşamak zorunda olduğumuzu kabul etmek ve üzerimize düşen görevleri yerine getirmek zorundayız.
AKUT gönüllüleri sayesinde depremin öncesinde ve sırasında yapmamız gerekenleri öğrendik. İyi varsınız..."

Zeynep Altınay / Fatih İlköğretim Okulu Malazgirt MUŞ
"Sevgili AKUT gönüllüleri, 
Sizlerden gelen kutuları arkadaşların yardımı ile açtık ve çocuklara eşit şekilde dağıttık. Köyümüzde bir de ilköğretim okulu var oraya da az da olsa bir şeyler gönderdim. Oyuncaklar için bir dolap ayarladım hepsi orada duracak ve çocuklar istedikleri an oynayabilecekler. Bana bu mutluluğu yaşattığınız için teşekkür ederim. Lütfen bir gün gelin ve misafirimiz olun içten sevgilerimle...."

Pınar Yazıcı / İSTANBUL
"Merhaba değerli dostlar,
Ben Artvin/Şavşat'lıyım. Köyümün okuluna yapılan yardımlardır bu satırların sebebi. Çok teşekkür ederiz. Ben ve benim gibi İstanbul'da yaşayan Pınarlı köylü genç arkadaşlar, Mezun olduğumuz okulumuza bağış yapmak istiyoruz. Toplayacağımız kitap, kırtasiye, giyim vb. yardımları sizin aracılığınız ile (AKUT Anadolu tırı) köyümüze ulaştırma şansımız olabilir mi? Şimdiden iyi haberlerinizi bekliyorum. İyi çalışmalar diliyorum."

Elif Özbalaban / Yukarı Köyü İlkokulu İnebolu KASTAMONU
"Sevgili AKUT,
Gönderdiğiniz yardımlar öğrencilerimi ve beni çok sevindirdi. Yardımlarınız "Böyle yerlerden yardım gelmez" diyen insanlara da çok güzel bir cevap oldu. Öğrencilerimle size teşekkür mektubu yazmaya karar verdik. İnşallah en yakın zamanda göndereceğiz. Tekrar çok teşekkür ederiz. Sevgilerimizle..."

Tuncer Şahin / Tepeköy İlköğretim Okulu Piraziz GİRESUN
"Merhaba AKUT gönüllüleri,
Giresun'un Piraziz ilçesi Tepeköy İlköğretim Okulunda, hayli zor şartlar altında eğitim veren bir öğretmenim. Okulumda köy çocukları için bir kütüphane oluşturma çabası içindeyim. Umarım bu çabama destek olur ve birkaç kitap da olsa yardım edersiniz. Yardım çağrıma kayıtsız kalmayacağınıza eminim. Sevgilerimle..." 

Hakan Kubalı / Vali Yrd. ERZİNCAN
"Sevgili arkadaşım, can dostum, Şenol Durmuş,
Çok iyi bir insansınız. Dün yardım dağıtırken sizi izledim. Bir ermiş, bir yaşam filozofu gibiydiniz. Yüreğiniz dolaştığınız tüm dağları alacak kadar genişmiş. Ben gerçekten duygulandım sizin enginliğinizden. Lütfen, ne olur diğer insanlara benzemeyin. Maddi menfaatler peşinde koşan, sevgisiz, içleri rekabet hırsıyla, büyüklenmelerle dolu küçük insanlara benzemeyin. Onlardan çok var. Her zaman size yardımcı olmaya hazır bir askerim. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum."

Ali Yüzük / Karakoyunlu ilköğretim okulu Erciş VAN
"Sayın Nasuh Mahruki,
Öğretmenimiz ekibinizin yardım ve desteklerinizden övgü ile bahsediyordu. Sizi okulumuza davet ediyoruz. Depremde kurtardığınız tüm yaşamlar için size teşekkürlerimizi iletiyoruz. AKUT'u okulumuzda görmek isteriz. Her zaman bekleriz."

Sümeyye Kartal / Kültür İlköğretim Okulu BATMAN 
"
Sevgili AKUT ekibi,
Siz 17 Ağustos depreminden sonra yaralı olan bütün insanlara el uzatıp yardımlarınızla kahraman oldunuz. Yüzlerce yaralıyı hayata döndürdünüz. Sizler AKUT ekibi olarak kurulduğunuz günden bu güne kadar zor durumda kalan insanların yardımına koşuyorsunuz. Türkiyemiz bir deprem ülkesi. Yine bazı bölgelerimizde yoğun yağan kar ve yağmurlar sel felaketlerini de beraberinde getirmekte. Tüm risklere karşı sizlerin orada olduğunuzu bilmek bize güç veriyor. AKUT ekibine teşekkür eder işlerinizde kolaylık dilerim."

Sinan Güneş / Ballıca Köyü İlköğretim Okulu Hizan BİTLİS
"Sevgili AKUT ailesi,
Ben Sinan Güneş. Bitlis Ballıca köyünde yaşıyorum. İlkokul 2. sınıfa gidiyorum. Okulumuzu ve ülkemizi çok seviyorum.
Sizin gibi, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün istediği gibi örnek bir Türk genci olmak istiyorum. Bunu başarmak için kısıtlı imkanlarla olsa bile kendi kendime söz verdim, elimden geleni yapacağıma dair size de söz veriyorum. Okulumuzda pek çok eksiğimiz var. Sizlerden kitap, defter, silgi, kalem, kırtasiye malzemeleri, giyecek ve temizlik gereçleri istiyoruz. Yardım edeceğinize eminim. İlginize çok teşekkür ederim." 

Ferhat Deniz / Kayakoyunlu İlköğretim Okulu Erciş VAN
"Merhaba AKUT ailesi, 
Biz Van'ın Erciş İlçesinden size ulaşıyoruz. Şu an "Doğal Afetler" ünitesindeyiz. Öğretmenimiz derste sizden bahsetti, biz de sizi okulumuza davet etmek istedik. Doğal afetlerde insanlara yardım ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Sizi okulumuzda görmek isteriz. Sizi seviyoruz."

Bülent Aksoy / Büyükköy İlköğretim Okulu Çayeli RİZE
"Sevgili AKUT gönüllüleri,
Büyükköy İlköğretim Okulu 4 katlı olup 350 öğrenciye eğitim-öğretim sunmaktadır. Okulumuz, 11 köy okulunun birleşmesi ile kapasitesinden daha fazla bir hacme ulaştı. Dolayısıyla mevcut imkanlarımız, şu anki mevcut öğrenci sayımıza yetmemekte. Pek çok eksiği olan okulumuza hayırsever işadamlarımızın yardımı ile ana malzemeleri temin edebildik ancak yine de tedarik edemediğimiz pek çok kırtasiye, kitap eksiğimiz bulunuyor. Bu konuda bizlere destek vereceğinize şüphem yok. Daha evvelki dönemlerde yapmış olduğunuz yardımlardan dolayı okul yönetimimiz ve velilerimiz sizlere minnettardır. Sevgi ve Saygılarımla..."

Filiz Çağlar / Özel Ulus Musevi Okulları İstanbul
"Sevgili AKUT gönüllüleri,
AKUT gönüllüleri olarak insanlığa hizmet anlamında onurlu biş iş yapıyorsunuz. Bir eğitim kurumu olmamız nedeniyle çocuklarımıza, gençlerimize enerjilerini faydalı bir şekilde nasıl kullanabileceklerine dair olumlu örnek olduğunuzun farkındayız. Gençlerimizin farklı konularla gündeme geldiği bu günlerde sizin gibi derneklere, gençlerin olumlu neler yapabileceklerini gösteren örneklere ihtiyaç var. Öğrencilerimiz derneğinizi tanımak amacını anlamak, yaptıklarınızı öğrenmek yoluyla faydalı şeyler öğrendiler. Derneğinize bir katkı olması amacıyla bir ay süresince kendilerinin yada öğretmenlerinin yaptıkları kek ve kurabiyeleri satarak bir kampanya başlattılar ve topladıkları parayı (362.50 TL) derneğinize sunma onuruna eriştiler. Çocuklarımıza gençlerimize açtığınız güzel yol için sizleri kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Saygılarımla..."

 

 


DESTEK VERENLER