17 Ağustos 2009 Pazartesi 14:41

AKUT Bingöl Ekibi’ne 112 Acil’den saat 11:30’da Bingöl Merkeze 14 km uzaklıktaki Beyaztoporak Köyü’nde sulama barajının göletinde boğulma vakası olduğu ve yardım istendiği haberi geldi.

Ekip liderimiz Ahmet ATEŞ'de ekibinde dalgıç olmadığı için yapacağımız çok fazla bir şey olmadığını ifade etti. Fakat 112 ekibinin yine de gelmemizi istemesi üzerine gerekli yerlerle iletişime geçilip operasyon kararı alındı. Volkan ESER adında, 19 yaşında, Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik öğrencisi olan şahıs saat 09:00 sularında suya girmiş ve sudan bir daha çıkmamış. Saat 12:00 gibi olay yerine varan ekibimiz öncelikle çevre incelemesi yaptı. Sırıklarla kenardan kontrol edildi. Fakat herhangi bir bulguya ulaşamadı.

Bunun üzerine 3 arkadaşımız iplerle güvenlik alarak daldı. Dalma sonucu suyun 5-6 metre derinlikte olduğu, göletin ortasında beş metrelik bir çukur havuzun oluştuğu, dibinin komple mil olduğu belirlendi. Tüm aramalarla rağmen bulunamadı. Bunun üzerine ekibimiz oradaki askeri birlikten Diyarbakır’la irtibata geçip dalgıç istenmesini söyledi. Diyarbakır Sivil Savunma’dan gelen dalgıçlar yarım saatlik bir aramadan sonra şahsın cesedine ulaştılar. Su kenarında ceset torbasına konan ex dalgıçlarla birlikte yola kadar çıkarılarak 112’ye teslim edildi. Saat 18:30 sularında merkeze dönülerek operasyon sona erdirildi. Ekip olarak merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz.

Operasyona katılanlar
Ahmet ATEŞ (Ekip Lideri)
Ahmet BUZRUL
Ahmet BAZENCİR
Murat ENES
Serdar ELÇİ
Selahattin BAYTOK
Sabahattin ÇAPARLAR

 

 


DESTEK VERENLER