AKUT Arama Kurtarma Derneği olarak, Gönüllülük ve Karşılıksız Yardımseverlik ilkeleriyle tam 10 yıldır durup dinlenmeden, varlığımızı adamaya karar verdiğimiz Türk Milleti ve Türkiye için çalışıyoruz.

Hiç tanımadığımız, hiç görmediğimiz, bir daha da hiç görmeyeceğimiz insanların acılarını bir nebze olsun dindirebilmek, onları içinde bulundukları zor, hatta ölümcül durumlardan çekip alabilmek için sayısız kereler kendi sağlığımızı, hatta hayatımızı tehlikelere attık.

Bazen de sadece cenazelerini acılı ailelerine, sevdiklerine verebilmek ve onların, sevdiklerine karşı son görevlerini yerine getirmelerini sağlayabilmek için yaptık bütün bunları. Hiçbir zaman yorulmadık ve pişmanlık duymadık, çünkü her seferinde yaptığımız fedakarlığın, çabanın, özverinin karşılığını, milletimizin en içten duyguları, duaları, güveni ve gözyaşları ile aldık.
Öyle ki, asil milletimiz, bize olan duygularını ifade etmek için bizleri, bu milletin tarihten bir övünç olarak taşıdığı en asil kurumu olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte en güvendiği kurumların başına yerleştirdi.

Siyasetin, medyanın, bürokrasinin ve diğer pek çok kurumun güvenilirliğinin en alt seviyelerde algılandığı dönemlerde milletimiz bizi bu en büyük onura da layık gördü.

Bugün için 30 bölgede örgütlenmesini tamamlamış olan AKUT, Nisan 2024 tarihine dek toplam 4814 arama-kurtarma görevine katılmış, 4854 insanın hayatının kurtarılmasında ve / veya normal yaşam koşullarına nakledilmesini sağladı.

Son derece çalışkan, fedakar ve gönüllü insan gücümüze dayanarak, yıllar içerisinde asli görevimiz olan arama-kurtarma konularına ilaveten, ülkemizde eksikliğini gördüğümüz farklı pek çok konuda projeler gerçekleştirdik. Bu farklı alanlardaki projelerimizden biri olarak sürdürdüğümüz; yurdumuzun özellikle sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda geri kalmış bölgelerinde, değişik vesilelerle tanıştığımız veya iletişim kurduğumuz ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardım ve destek çalışmalarımızı, “AKUT ANADOLU'YLA EL ELE” adını verdiğimiz proje çerçevesinde son derece kapsamlı, geniş katılımlı ve organize olarak sürdürmekteyiz.

Bizi en az arama-kurtarma çalışmaları kadar heyecanlandıran bu proje çerçevesinde, üretici firmaların yurt çapında ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak istedikleri kendi ürün portföylerindeki her tür giyim, gıda, elektronik eşya, mobilya, araç, kırtasiye, okul malzemesi, kitap ve benzeri ürünleri, Anadolumuzun dört bir yanında yıllar içerisinde kurmuş olduğumuz sıcak ve güvenli ilişkilere dayanarak, gönüllülerimiz eliyle uzun zamandır sürdürdüğümüz aracılık görevimizi 2005 yılı itibariyle çok daha organize ve planlı olarak kurumsal çatımız altında sürdürmekteyiz.

Ulusal ve uluslararası üreticilerin ve hayırseverlerin derneğimize karşı duydukları güven ve teveccühle, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere derneğimize iletilen her türlü ürün; “AKUT ANADOLU'YLA EL ELE” projesi çerçevesinde değerlendirilmekte ve bütün yardım dağıtımı çalışmalarımız bu başlık altında toplanmaktadır.

Projemizin takibini daha sağlıklı yapabilmek, sürekli geliştirebilmek ve bize güvenen kurumlarla ileride de işbirliğimizi artarak sürdürebilmek amacıyla, proje çerçevesinde alınan ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan en küçük parçasına kadar bütün malzemeler, nereden teslim alındığı ve hangi kanal ile hangi yerlere dağıtıldığı konusundaki bütün detayları yine web sayfamızdan takip edebileceksiniz.

Bu vesile ile yıllardır desteğini bizden esirgemeyen ve “AKUT ANADOLU'YLA EL ELE” projesinin de bütün malzemelerini karşılıksız olarak taşıyan UPS Kargo firmasına, huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek isteriz.

Bizlerden daha az şanslı yurttaşlarımıza hizmet edebilmek adına, imkanları uygun olan, duyarlı, sorumluluk sahibi her kişi ve kurumla işbirliğine açık olduğumuzu, gelecekte birlikte nice verimli çalışmalar yapabilmeyi dilediğimizi, bu anlamda her fikre açık olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla,

Ali Nasuh MAHRUKİ

AKUT
Onursal Başkanı
Şenol DURMUŞ

AKUT Anadoluyla El Ele
Proje Koordinatörü
0 212 217 04 10

senoldurmus@akut.org.tr

 


DESTEK VERENLER