Aşağıda, hükümetimizin de desteklediği “AKUT ANADOLU İLE KUCAKLAŞIYOR” projemiz hakkında devlet büyüklerimizin söylediklerini bulabilirsiniz;

"AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin Türkiye başta olmak üzere afette maruz kalan bir çok ülkede yaptığı kurtarma çalışmalarını takdirle karşılıyorum. İnsanların en çok ihtiyaç duyduğu afet zamanlarında onlara uzattığınız şefkat eliyle Türkiye’nin örnek bir sivil toplum kuruluşu olduğunuzu bilmenizi isterim. Bu zamana kadar yaptığınız anlamlı çalışmalara bir yenisini ekleyerek, hazırladığınız “AKUT ANADOLU TIRI”nın açılış programına nazik davetiniz için teşekkür ederim. Yurt dışında bulunmam nedeniyle programınıza katılamamanın üzüntüsü içerisindeyim. “BİR NEFES İÇİN – AKUT ANADOLU İLE KUCAKLAŞIYOR” sloganıyla başlattığınız bu güzel projenizin başarılı geçmesini diler, tüm katılımcılara selam ve saygılarımı iletirim."

BÜLENT ARINÇ
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI

 

"Yoğun programım nedeniyle, AKUT ANADOLU TIRI” projesinin açılışında aranızda bulunamadığım için üzgünüm. Davetiniz için teşekkür ederim. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de afetler yaşanmakta, bizleri derinden yaralayan maddi ve manevi pek çok kayıpa ve zarara neden olmaktadır. İnanıyorum ki halkımızın bilinçlenmesiyle alınacak temel önlemler ve zamanında yapılacak müdahaleler sayesinde bu afetlerden çok fazla zarar görmeden kurtulmamız mümkün olacaktır. Halkımızın bilinçlendirilmesi hususunda değerli katkılar sağlayacak “AKUT ANADOLU TIRI” projesinde emeği geçen herkesi tebrik eder, başarılar dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım."

RECEP TAYYİP ERDOĞAN
BAŞBAKAN

 

"Derneğinizin planlamış olduğu “AKUT ANADOLU TIRI” projesinin açılışına nazik davetiniz için teşekkür ederim. Yoğun iş programım nedeniyle katılamadığım açılışın başarılı geçmesini temenni ederim. Ülkemizin zor günlerinde yapmış olduğunuz görevler ve arama-kurtarma faaliyetlerindeki üstün çaba ve gayretlerinizi büyük takdirle karşılıyorum. Nadide sivil toplum kuruluşlarımızdan biri olarak başlatmış olduğunuz “Afet gelmeden evvel halkımızın aydınlatılması” projesini gönülden desteklediğimi belritmek isterim. Bu projeye katkıları olan kurum ve kuruluşlarımıza da teşekkürlerimi belirtir, selam ve saygılarımı sunarım."

ABDÜLKADİR AKSU
İÇİŞLERİ BAKANI

 

"AKUT ANADOLU TIRI’nın açılışına nazik davetiniz için çok teşekkür ederim. Daha önceden belirlenen programım nedeniyle katılamıyorum. Açılışınızın iyi geçmesini diler tüm katılımcılara selam, saygı ve sevgilerimi sunarım."

Prof. Dr. RECEP AKDAĞ
SAĞLIK BAKANI

 

"AKUT ANADOLU TIRI’nın açılışına ilişkin davetinize yoğun çalışma programım nedeniyle katılamıyorum. Halkımızın afetlere karşı alınacak önlemlet hakkında bilgilendirilmesine ilişkin bu önemli projenin hazırlanmasında başta siz olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik eder, katılan tüm davetlilere selam ve sevgilerimi sunarım."

KEMAL UNAKITAN
MALİYE BAKANI

 

"Afetlere hazırlık konularında toplumu bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirilecek olan AKUT ANADOLU TIRI projesinin faaliyete geçmesi nedeniyle düzenlenen etkinliğe dair nazik davetinize içtenlikle teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileğiyle tüm katılanlara sevgi ve saygılar sunarım."

M. VECDİ GÖNÜL
MİLLİ SAVUNMA BAKANI

 

"AKUT ANADOLU TIRI’nın açılışına beni de davet eden nazik fax mesajınız için çok teşekkür ederim. Yoğun iş programım nedeniyle aranızda bulunamayacağım için üzgünüm. Ülkemiz için bu çok gerekli ve yararlı girişimi başlattığınız için sizi en içten duygularla kutlarım. Faaliyetiniz sırasında şahsen veya Türk Kızılay’ı olarak talep edebileceğiniz her türlü yardım ve desteğe hazır olduğumuzu bilmenizi isterim. Şahsınızda tüm AKUT gönüllüleri ve katkıda bulunanları tekrar kutlar, başarılarınızın devamını dilerim."

OKTAY ERGÜNAY
KIZILAY GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

 

Anadolunun Kutsal Toprakları Anadolunun Kutsal Toprakları
AKUT Türkiye Haritası

Vatan Toprağı Kutsaldır. Kaderine Terk Edilemez !


DESTEK VERENLER