AKUT Çocuk Akademisi;

Yaşama hazır bireyler yetiştirmek amacıyla bilgi, bilinç ve AKUT’un değerleri üzerine kurgulanan "Yaşayan Değerler”i anlatıyoruz. Oyun temeline saygı, sorumluluk ve empati kavramları yerleştirilmiş bir yapı oluşturduk.

Amacımız; ülkemizde ve uluslararası platformlarda toplumsal sorumluluk bilinci olan, sosyal performansı bu yönde gelişmiş ve içinde bulundukları topluma değer katabilen çocuklar yetiştirebilmektir.

“Çocuklar Geleceğimizdir ve Geleceğimizi Birlikte Kurtaralım” anlayışıyla çok anlamlı bir günde, 23 Nisan 2012 tarihinde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda AKUT Çocuk Akademisi kapılarını açtı.

İlk uygulama gününe Gültepe Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan 20 öğrenci katıldı. Saat 14:00’te başlayan eğitim, Tanışma Oyunu ile başladı. AKUT Arama Kurtarma Derneği Genel Merkezi bahçesindeki yemek arasından sonra eğitim; gönüllülük, dürüstlük, güvenilirlik, karşılıksız yardımseverlik ve insan hayatına değer vermek içeriği ile oluşturulan “Yaşayan Değerler Oyunu” ile devam etti. Çeşitli eğitici oyunlarla  eğitimin son aşamasında “AKUT Arama Köpeğini Tanıyalım” bölümünde GYPSY isimli arama köpeği ile tanışan çocuklar, ayrıca bugüne özel düzenlenen Telsiz Aktivitesi ile de seslerini tüm dünyaya duyurdular.

“Gönüllü Sözü” veren öğrenciler, sertifikaları ve AKUT Çocuk Akademisi tişörtleri ile evlerine döndüler.

AKUT Çocuk Akademisi olarak;

Misyonumuz; İnsanı arayan ve kurtaran AKUT çatısında insan olma yolunda ilerleyen yeni kuşaklar kazanmaktır. Doğanın ülkeleri bölgeleri ve sınırları tanımadığı gibi AKUT’un çatısı da bulunduğu coğrafyayla sınırlı değildir.

Vizyonumuz; Tüm Türkiye ve dünya çocuklarıyla afet ve insanlık bilinci birikimimizi paylaşarak ulaştığımız her çocukla farklı noktalarda bir AKUT çatısı elde edebilmektir.

İletişim: cocukakademisi@akut.org.tr


DESTEK VERENLER