10 Şub

TAYVAN HALKINDAN AKUT’A BAĞIŞ

6 Şubat depremleri sonrasında Tayvan halkı tarafından AKUT Arama Kurtarma Derneği’ne yapılan bağış için protokol imzalandı. AKUT Arama Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Yosun Akverdi ve Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu Temsilcisi Volkan Chih – Yang HUANG’ın imzaladığı protokol kapsamında 3 aşamalı bir proje gerçekleştirilecek.

Devamı
08 Oca

AKUT’TAN BİRİNCİ İNÖNÜ ZAFERİ’NİN YIL DÖNÜMÜNDE ANMA YÜRÜYÜŞÜ

Türkiye'nin ilk arama kurtarma sivil toplum örgütü AKUT Arama Kurtarma Derneği, 6-7 Ocak tarihlerinde Bilecik Bozüyük Belediyesi desteğiyle gerçekleştirilen 16. Geleneksel Metristepe Zafer ve Şehitleri Anma Yürüyüşü’ne katılım gösterdi. Etkinlikte yedi ekipten 100'ün üzerinde gönüllü ve öğrenci topluluklarıyla yer alan AKUT, 8 kilometrelik yürüyüş gerçekleştirdi. Etkinlikte ayrıca İlhan Şeşen ve Sunay Akın da yer aldı.

Devamı
18 Ara

ARAMA KÖPEKLERİ SINAVI

Derneğimiz, IRO Uluslararası Arama Kurtarma Köpekleri Organizasyonu (Internationale Rettungshunde Organisation) ile birlikte, 9-10 Mart 2024 tarihleri arasında İstanbul'da Doğa Arama-Hava Koklama/Enkaz Arama Sınavı düzenliyor.

Devamı
12 Eki

AKUT AĞUSTOS AYI EĞİTİMLERİ

AKUT Arama Kurtarma Derneği, olası afetler ve ihtiyaç hallerinde operasyonel gönüllülerinin yetkinliklerini artırmak ve geliştirmek amacı ile eğitimlerini sürdürmektedir.

Devamı

DESTEK VERENLER