AKUT olarak 20 yıldır afetlerle, acil durumlarla, arama kurtarmayla, gönüllü olarak ilgileniyoruz. Bu alanlarda bir çığır açtığımızı ve ülkemizin potansiyelini değiştirdiğimizi söylemek yanlış olmaz.

Biz bu alanların hepsinin uzmanıyız, sahada yetiştiğimiz ve kendimizi geliştirmek amacıyla durmaksızın sürdürdüğümüz eğitim ve tatbikatlarımızın yanı sıra, dünyayı da yakından takip ettiğimiz için ülkemizin en tecrübeli ekibiyiz. Ülkemizde eksikliğini gördüğümüz çeşitli alanlarda da projeler üremekten geri durmuyoruz ve sosyal sorumluluğumuzu, ülkemize faydalı olacağını düşündüğümüz her alanda gönüllü gücümüzle ortaya koyuyoruz.

Gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında ülkemizin gelişmeye açık alanlarından biri olan Sigorta ve Riski Transfer Etme bilinci için, Afet Bilinciyle birleştirerek gerçekleştirdiğimiz HAYATA DEVAM TÜRKİYE ! projesi gibi bu kez de Kimya’nın hayatımızdaki hemen her şeyi kapsayan yerine ve sürdürülebilir bir gelecek için olmazsa olmaz önemine vurgu yapmak amacıyla, bu kez Afet Bilinci ile Kimya’yı birleştirdik. Dünyanın lider kimya şirketi, 150 yaşındaki BASF ile HAYATIN İÇİNDE KİMYA ! projesini hayata geçirdik.

Kimya’nın aslında hayatımızın ne kadar içinde ve her yerinde olduğunu eğlenceli ve heyecanlı bir öğrenme süreciyle daha yakından tanıyacağız.

Kimya bilincine sahip olan çocukların daha doğru bir paradigmayla geleceklerini daha sağlıklı kurgulayabileceğine ve hem kendilerine hem de ülkemize daha faydalı olacaklarına inanıyorum.

"HAYATIN İÇİNDE KİMYA" projesi kapsamında; Kocaeli Çayırova ve Kocaeli Dilovası ilçelerinde ortaokul öğrencilerine afetlere hazırlık kapsamında; deprem, sel ve yangına karşı koruyucu ve önleyici konuların, doğru davranış biçimlerinin ve kimya bilincinin anlatıldığı seminerler verilecektir.

Afet bilinçlendirme semineri öncesi ve sonrası öğrencilere 20 sorudan oluşan ölçme ve değerlendirme testi yapılacak , bu test seminerin amacına ulaşıp ulaşmadığını ölçmek amacı ile yapılacaktır. Seminer sunumu sonrası seminere katılan tüm öğrencilere "fet Bilinci ve Önlemler El Kitabı"ücretsiz olarak verilecektir. Ayrıca seminer verilen her okula; deprem, sel, yangın ve kimya bilincini kapsayan "Afet Bilinci" panosu hediye edilecektir.

 

AKUT Proje Ekibi


DESTEK VERENLER