Yüz Yüze Projesi nedir?

Yüz Yüze Projesi, sivil toplum kuruluşları tarafından 1990’ların sonunda uygulamaya başlanan bir kaynak geliştirme yöntemidir.

Sivil toplum kuruluşları bu sayede kişiler ile doğrudan iletişime geçme imkânı bulur böylece kendilerini hedef kitlelerine detaylı bir biçimde anlatabilir, güncel konuları aktarabilir ve destekçilerinden hızlı şekilde geri bildirim alma şansı yakalar. Yüz Yüze çalışması çoğunlukla işlek caddeler, festivaller, AVM'ler gibi noktalarda gerçekleşmektedir.

Bu yöntem Türkiye’de de sivil toplum kuruluşları açısından oldukça önemli bir kaynak geliştirme imkânı sunuyor.

AKUT olarak biz de, 2016 yılından bugüne Yüz Yüze Projesi’ne yer almaya devam etmekteyiz.

AKUT neden Yüz Yüze Projesi’ne başladı?

Deprem, sel gibi doğal afetler, yangın, doğada kaybolma veya mahsur kalma gibi akla gelebilecek pek çok farklı acil durumda 365 gün çalışmaya devam ediyoruz. İnsanların yanı sıra, çeşitli yerlerde mahsur kalan hayvanların da yardımına koşuyoruz. Her geçen gün daha fazla konuda uzmanlaşmaya ve daha fazla hayata dokunmaya gayret ediyoruz.

Arama kurtarma operasyonlarımızın aksamaması ve daha çok hayatı kurtarmaya devam edebilmemiz için kendi kaynaklarımızı da çeşitlendirme ihtiyacı duyduk.

Yaptığımız tüm çalışmaları size anlatabilmek ve destekleriniz sayesinde nelerin gerçekleştiğini en başından başlayarak paylaşabilmek için en uygun yöntemin Yüz Yüze Projesi kapsamında sizlerle buluşmak olduğunu düşündük.

Destekçi İlişkileri Birimi nedir?

Tüm çalışmalarımızı sizin desteğinizle gerçekleştiriyoruz. Bu sebeple desteğinizle ilgili tüm sorularınıza ve taleplerinize hızlıca cevap verebilmek istiyoruz. Aynı zamanda AKUT ile ilgili önemli bir gelişme olduğunda da size bilgi aktarabilmeyi çok önemsiyoruz.

Siz de desteğinizle ilgili görüşmek isterseniz yuzyuze@akut.org.tr e-posta adresinden ve 0 (549) 812 40 90 - 0 (549) 812 40 91 - 0 (549) 812 40 92 - 0 (549) 812 40 93 telefon numaralarından Destekçi İlişkileri Birimi’mize ulaşabilirsiniz.

Projede kimler çalışıyor, siz nasıl yer alabilirsiniz?

Çalışma, gerekli eğitimleri almış, yaka kartlı ve AKUT üniformalı çalışanlar tarafından gerçekleştiriliyor. Genç ve dinamik kişilere 4-8 kişilik ekipler halinde çalışma fırsatı sunan bu projede yer almak isterseniz özgeçmişinizi yuzyuze@akut.org.tr adresine, konu bölümüne “Yüz Yüze Başvuru” yazarak gönderebilirsiniz. Aradığımız nitelikler:

  • İstanbul’da yaşıyor olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Sivil toplum alanında duyarlı olmak
  • Takım çalışmasına yatkın olmak

DESTEK VERENLER