AKUT Kent Gönüllüleri;

Toplumda “sosyal sorumluluk” bilincinin artmasını ve mevcut potansiyeli aktif hale getirmeyi hedefleyen; AKUT markasının sosyal sorumluluk tarafının bilinirliğini artırmak amacıyla çalışmalarını planlayan ve bununla birlikte “kentli olmak” kavramının altını çizerek yaşadığı şehre artı değer kazandırmak isteyen gönüllüler ile birlikte ortak çalışmalar yürüten bir projedir. İlk aşamada sadece İstanbul’da faaliyet gösterecek olmakla birlikte ilerleyen zamanlarda diğer kentlerimizde de uygulanması hedeflerimiz arasındadır.

AKUT Kent Gönüllüleri olarak projelerimizi yukarıda belirttiğimiz değerlere önem veren “bireysel gönüllülerimiz”; Türkiye’de son yıllarda birçok şirket ve markanın mutlaka iş planlarına dahil ettiği kurumsal sosyal sorumluluk konusu ile ilgilenen “kurumsal gönüllülerimiz” ve toplumda önemli paydaşlarımız olarak gördüğümüz okullar ve diğer sivil toplum kuruluşları ile birlikte yürütmekteyiz.

AKUT Kent Gönüllüleri, projenin internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurup yaklaşık 1 saat süren oryantasyona katıldıktan sonra ilgi alanına ve zamanına uygun olan projelerde yer alabilirler. Projelerimizin çocuk, eğitim, sağlık, kadın, yaşlı, çevre, hayvan vb. toplumsal konularla ilişkili olmasına önem vermekteyiz.

Detaylı bilgi için: www.akutkentgonulluleri.org.tr


DESTEK VERENLER