3 Aralık 2015 Perşembe 18:42
                                                                                  Kamuoyu Açıklaması                                                                                 
                

03.12.2015 Perşembe gecesi saat 01.27 itibari ile merkez üssü Bingöl Kiğı olmak üzere; 5.3, 3.6 ve 2.6 büyüklüğünde 3 deprem meydana gelmiştir. 2002 yılından beri Bingöl’ de faaliyetlerine devam eden AKUT Bingöl ekibimiz, gece boyunca Valilik ile görüşerek durum değerlendirmesi yapmıştır. Depremde can kaybı olmadığı, ciddi bir yıkım gerçekleşmediği, toprak evlerde ve hayvan barınaklarında hasarlar meydana geldiği tespit edilmiştir. AKUT Bingöl ekibimizde 15’ i ileri seviye Kentsel Arama Kurtarma eğitimleri almış ve daha önce meydana gelen Van depremi gibi kitlesel afetlerde aktif olarak görev yapmış operasyonel gönüllümüz, 7 kişilik lojistik destek ekibimiz olmak üzere toplam 22 gönüllümüz 7/24 hazır durumda gelişmeleri yerinde takip etmektedirler.

 
Ekibimiz 2 tonluk teknik malzeme, 1 adet 4x4 arazi aracı ve iki paletli kar motoru ile kendilerine 1 hafta yetecek kuru gıda stoğuna ve konaklama malzemesine sahiptir. 

AKUT, tamamı gönüllü kadrosu ile karşılıksız yardımseverlik ilkesi doğrultusunda yaşam hakkınızı korumaya ve hayata değer katmaya devam edecektir.


 
 
AKUT Basın İlişkileri

DESTEK VERENLER