19 Ekim 2016 Çarşamba 17:37

                                                                                           AKUT ARAMA KURTARMA DERNEĞİ

                                                                GENEL MERKEZ YERLEŞKESİ TAHLİYE TALEBİ HAKKINDA AÇIKLAMA

                                                                                                                                                                                                                       19.10.16

               Son birkaç gündür sosyal medyaya ve basına da yansımış olan AKUT Genel Merkez yerleşkemizin tahliye talebi ile ilgili resmî basın açıklamamızdır.

Dönemin Başbakanı Sn. Bülent Ecevit tarafından AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin kullanımına uygun görülmüş; 01.06.2012 tarihinde de 2886 sayılı kanunun 51/g maddesi uyarınca dernek faaliyetlerinde kullanılması üzere 49 yıllığına AKUT’a tahsis edilmiş olan, Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi Müselles Sokak No: 120’de AKUT Genel Merkezi olarak kullanılan 405 m² alan içerisindeki 2,5 katlı idari binamızın da olduğu yerleşkemizin, İstanbul Valiliği Defterdarlık Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Beyoğlu Emlak Müdürlüğü tarafından tahliyesinin istendiği doğrudur.

Üzerimize düşen yükümlülükleri harfiyen yerine getirmiş olmakla birlikte, tüm denetimleri sorunsuz şekilde tamamlamış olduğumuz, resmî evraklarla tescillidir. Bir yanlış anlaşılmadan kaynaklı olduğunu düşündüğümüz bu tahliye talebi ile ilgili Hukuk Birimimiz itiraz haklarımızı kullanmıştır. Devletimizin, Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsünde olan AKUT Arama Kurtarma Derneği'ni koruyacağına, kamu yararını gözeteceğine ve bu tahliyenin durdurulacağına dair inancımız tamdır. Hukuki sürecin tamamlanmasını beklemekteyiz.

 

Kamuoyuna duyurumuzdur. 

AKUT Arama Kurtarma Derneği
Basın İlişkileri BirimiDESTEK VERENLER