20 Mart 2019 Çarşamba 14:29

BASIN AÇIKLAMASI

Bu sabah (20.Mart.2019) saat 09.34'te merkez üssü Denizli'nin Acıpayam ilçesinde 5.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 10,76km derinliğinde gerçekleşen deprem ardından 4.5, 4.8 ve 4.2 büyüklüğünde artçı sarsıntılar oldu. AFAD’dan alınan ilk bilgilere göre depremde hafif yaralanan vatandaşlar olduğu, deprem nedeniyle Yeniköy, Karahöyük, Uçarı ve Gedikli mahallelerinde 50'ye yakın evde hasar oluştuğu öğrenildi. Ölü ve kayıp ile ilgili şuan herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

AKUT Acil Durum Yönetimi görev başında bölgeden gelecek gelişmeleri yakından takip etmektedir. AKUT Denizli Ekip Lideri Alper PATIR ise kurulan kriz merkezine geçiş yapmıştır. AKUT Denizli ekibi 13.30 civarında AFAD’dan gelen talep üzerine Ovacık Köyü’ne evlerine giremeyen vatandaşlarımıza kurulacak çadır hazırlıkları için harekete geçmiştir.

AKUT Kuşadası ve AKUT İzmir ekiplerindeki Köpekli Arama birimleri hazır durumda beklemektedir. Bölgeye yakın ekiplerimiz ise (Afyon, Antalya, Fethiye, Kaş-Kalkan, Marmaris, Kuşadası ve İzmir) kriz merkezi ile irtibat halinde olup, onlar da gelebilecek olası bir yardım talebine karşı hazır durumda beklemektedirler.

AKUT Basın İlişkileri ​


DESTEK VERENLER