18 Aralık 2012 Salı 21:23
3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, her yıl olduğu gibi bu sene de birçok etkinlik düzenlendi. Bunlardan en dikkat çekeni ise, Engellerin Ötesinde Derneği’nin 1 Aralık 2012 tarihinde Kadıköy'de bulunan Tepe Nautilus alışveriş merkezinde ikincisini düzenlediği ve 300’ü aşkın katılımcı ile gerçekleşen Flash Mob etkinliği idi.

Flash mob, Engellerin Ötesinde Derneği Başkanı Yaşar Morpınar’ın djembe vuruşu ile başladı. Daha sonra yakın noktalardan gönüllüler ellerinde darbuka, def ve marakasları ile, alışveriş merkezindeki ziyaretçilerin şaşkın bakışları arasında, gösterideki yerlerini aldılar. Ziyaretçilerin de bu coşkuya elleriyle tempo tutarak destek verdiği gösteri 15 dakika sürdü.

AKUT Kent Gönüllüleri’nin de desteğiyle gerçekleşen etkinlikte, ülkemizde her 8 kişiden birinin engelli olduğu bir kez daha hatırlatıldı ve ülkemizdeki 8,5 milyon engelli vatandaşın sorunlarının çözümü için Kamu Kurumları, Sivil Toplum Kuruluşları ve halkın birlikte hareket etmesi gerektiği vurgulandı.

“Farkındalık için birlikteyiz!” sloganı ile yola çıkan dernek, engelli farkındalığı için, etkinliklerine farklı zamanlarda farklı projelerle devam edeceğini belirtirken, AKUT Kent Gönüllüleri Proje Direktörü Sinan User de AKUT Kent Gönüllüleri’nin Engellerin Ötesinde Derneği’nin projelerine destek vermeye devam edeceğini belirtti.

DESTEK VERENLER