30 Ekim 2013 Çarşamba 20:31

AKUT Kuşadası Ekibi’nin ev sahipliğinde düzenlenen kampa 140 AKUT Gönüllüsü katıldı.

Temmuz 2011 tarihi itibariyle Birleşmiş Milletler'e bağlı International Search and Rescue Advisory Group/Uluslararası Arama ve Kurtarma Danışmanlık Grubu (INSARAG) tarafından yapılan sınıflandırma tatbikatını başarı ile tamamlayıp Medium Class/Orta Sınıf ekip kategorisinde BM onayı alan ilk Türk Ekibi olan AKUT Arama Kurtarma Derneği, gönüllüler arası iletişimi de ihmal etmiyor.

Türkiye çapında kurulmuş olan 33 AKUT Ekibi ve 1800’ü aşkın gönüllüsü ile çalışmalarını sürdüren AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin gönüllüleri, 26-29 Ekim 2013 tarihlerinde Kuşadası’nda düzenlenen AKUT Kaynaşma Kampı’nda bir araya geldi. AKUT Kuşadası Ekibi’nin ev sahipliğinde düzenlenen kampa 10 AKUT Ekibi ve 140 AKUT Gönüllüsü katıldı.

Kamp alanı olarak Pamucak Mevkii Segaş Tesisleri seçildi. Öte yandan hazırlanan program çerçevesinde Şirince, Efes, Dilek Yarımadası Milli Parkı ve etrafı da gezildi.
4 gün boyunca bir acil durum anında omuz omuza çalışacak gönüllülerin birbirlerini daha iyi tanımaları sağlanmış oldu. AKUT Başkanı A.Nasuh MAHRUKİ ve AKUT Yönetim Kurulu Üyeleri’nin de katıldığı kampın son günü olan 29 Ekim’de Kuşadası’nda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılındı. Kuşadası Kaymakamı Muamer AKSOY ve Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat ALTUNGÜN’ü de ziyaret eden AKUT Başkanı A.Nasuh MAHRUKİ, AKUT Yönetim Kurulu Üyeleri ve AKUT Kuşadası Ekip Lideri Tunç TUNCER, bölgedeki çalışmaları aktardı.


DESTEK VERENLER