16 Temmuz 2015 Perşembe 12:49AKUT Bodrum ekibimiz, Bodrum Gümüşlük mahallesinde meydana gelen orman yangınına müdahale etti.

12 Temmuz Pazar günü öğle satlerinde, bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın, ormanlık alanda hızla yayıldı. Bazı evlerin zeytin bahçelerine sıçrayan yangını söndürmek için itfaiye ekipleri karadan ve havadan müdahalede bulundu. Yangına Milas Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı bir söndürme uçağı, bir söndürme helikopteri, Bodrum Orman İşletme Şefliği'ne bağlı ekipler, Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi Bodrum grup ekipleri, AKUT Bodrum ekibi gönüllülerimiz, Muğla 911 Arama Kurtarma ekipleri, iki özel itfaiye aracı ve vatandaşlar müdahale etti.  Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un çalışmaları sahadan izlediği ve vatandaşları sakinleştirmeye çalıştığı operasyon boyunca, AKUT Bodrum ekibi gönüllülerimiz de itfaiye ekipleri ile birlikte söndürme çalışmalarında müdacele verdi. 

Gecenin ilerleyen saatlerinde kontrol altına alınabilen yangın, 121 hektarlık araziyi küle çevirdi.  

AKUT Bodrum ekibi, bölgede meydana gelen tüm kaza ve afetlerde kamu kurumları ve vatandaşlarla birlikte olmaya devam edecektir.

 

 

AKUT Basın İlişkileri

  


DESTEK VERENLER