25 Aralık 2015 Cuma 14:56

                    

 

Türkiye'nin Almanya Büyükelçiliği, 2015 yılı "Küçük Ölçekli Proje" desteği kapsamında, Derneğimizin "K9 Arama ve Kurtarma Köpeklerinin Eğitimi" projesine destek verdi.

K9 Arama ve Kurtarma Timi'nin çalışmalarının desteklenmesine yönelik köpek eğitim malzemeleri, köpek taşıma römorku, lojistik amaçlı çadırlar, emniyet ve güvenlik malzemeleri ile çeşitli teknik malzeme ve ekipmanı, Almanya Ankara Büyükelçisi Martin Erdman tarafından AKUT gönüllülerine teslim edildi.

Malzeme ve ekipmanların teslimi, Ataşehir'de bulunan AKUT İskender Iğdır Lojistik Merkezinde gerçekleşti.

"AKUT KÜRESEL BİR OYUNCUDUR"

Genel Başkanımız Ali Nasuh Mahruki, yaptığı konuşmada AKUT'a verilen desteğin gurur verici olduğunu söyleyerek katkılarından dolayı Büyükelçi Erdman'a teşekkürlerini sundu. AKUT'un küresel bir oyuncu olduğunu ifade eden Mahruki, "AKUT, Birleşmiş Milletler tarafından akredite edilmiş ilk Türk arama kurtarma takımıdır. Daha önce Hollanda ve Japonya Büyükelçilikleriyle projelerimiz olmuştu. Almanya Büyükelçiliğiyle başlatılan bu işbirliği nedeniyle de çok mutluyuz" diye konuştu.

BÜYÜKELÇİNİN AÇIKLAMALARI

Alman Büyükelçi Martin Erdman ise AKUT'a sağladıkları destekten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Erdman, "Doğal afetlere ya da insan kaynaklı afetlere acil olarak müdahale edecek insanlara her zaman ihtiyaç vardır. AKUT'un bu yöndeki çalışmalarına destek vermek adına arama kurtarma köpeklerinin insanları hızlı bir şekilde bulmalarına sundukları katkılardan dolayı bu desteği uygun gördük. Köpekleri afet alanına taşınması için özel hazırlanan römorklar önem arz ediyor. Yine olağanüstü bu dönemlerde köpeklerin teknik donanımlarını sağlamak adına bu malzemelerin tedariki sağlanmıştır" dedi.

Törenin sonunda Genel Başkanımız Ali Nasuh Mahruki, Büyükelçi Erdman'a bir "Teşekkür belgesi" takdim etti. Öte yandan Nasuh Mahruki, Büyükelçi Erdman ile beraberindekilere depo ve eğitim alanının gezdirerek AKUT'un çalışmaları hakkında bilgi verdi.

AKUT Basın İlişkileri

 

 


DESTEK VERENLER