6 Ocak 2016 Çarşamba 12:22

       

 

HAYATIN İÇİNDE KİMYA !

AKUT olarak 20 yıldır afetlerle, acil durumlarla, arama kurtarmayla, gönüllü olarak ilgileniyoruz. Bu alanlarda bir çığır açtığımızı ve ülkemizin potansiyelini değiştirdiğimizi söylemek yanlış olmaz.

Biz bu alanların hepsinin uzmanıyız. Kendimizi geliştirmek amacıyla durmaksızın sürdürdüğümüz eğitim ve tatbikatlarımızın yanı sıra, dünyayı da yakından takip ettiğimiz için ülkemizin en tecrübeli ekibiyiz. Ülkemizde eksikliğini gördüğümüz çeşitli alanlarda da projeler üremekten geri durmuyoruz ve sosyal sorumluluğumuzu, ülkemize faydalı olacağını düşündüğümüz her alanda gönüllü gücümüzle ortaya koyuyoruz.

Gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında, ülkemizin gelişmeye açık alanlarından biri olan Sigorta ve Riski Transfer Etme Bilinci için, afet bilinci ile birleştirerek gerçekleştirdiğimiz HAYATA DEVAM TÜRKİYE! projesi gibi bu kez de Kimya’nın hayatımızdaki hemen her şeyi kapsayan yerine ve sürdürülebilir bir gelecek için olmazsa olmaz önemine vurgu yapmak amacıyla, bu kez Afet Bilinci ile Kimya’yı birleştirdik. Dünyanın lider kimya şirketi, 150 yaşındaki BASF ile HAYATIN İÇİNDE KİMYA! projesini hayata geçirdik.

Kimyanın aslında hayatımızın ne kadar içinde ve her yerinde olduğunu eğlenceli ve heyecanlı bir öğrenme süreciyle daha yakından tanıyoruz.

Kimya bilincine sahip olan çocukların daha doğru bir paradigmayla geleceklerini daha sağlıklı kurgulayabileceğine ve hem kendilerine hem de ülkemize daha faydalı olacaklarına inanıyoruz.

Derneğimiz, “HAYATIN İÇİNDE KİMYA” Projesi kapsamında, Kocaeli’nin Çayırova İlçesinde Çayırova İlköğretim Okulu öğrencilerine afetlere hazırlık kapsamında; deprem, sel ve yangına karşı koruyucu ve önleyici konuların, doğru davranış biçimlerinin ve kimya bilincinin anlatıldığı bir seminer vermiştir.  

Seminer sonrası tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak Afet Bilinci ve Önlemler El Kitabı verilmiştir. 

AKUT hayata değer katmaya devam edecektir.

 

AKUT Basın İlişkileri
 


 


DESTEK VERENLER