28 Ocak 2017 Cumartesi 16:53


 

Yurdun dört bir yanında gerçekleştirdiği ziyaretlerine yoğun bir tempoda devam eden AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Saydun Gökşin, İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nü ziyaret etti.  
 
AKUT Başkanı Gökşin, AKUT İstanbul Ekibi Lider Yardımcısı ve AKUT İstanbul Ekibi Eğitim Bölümü Sorumlusu Serkan Kaya ile birlikte İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün Hasdal yerleşkesinde AFAD İstanbul Müdürü İbrahim Tarı ve AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürü Tezcan Bucan ile bir araya geldi. 
 
Birleşmiş Milletler’e bağlı INSARAG (Uluslararası Arama-Kurtarma Danışma Kurulu) yapılanması kapsamında akredite edilmiş iki ekibin başkanı, INSARAG kapsamında gerçekleştirdikleri eğitimler hakkında bilgi paylaşımında bulundular. 2017 yılı içerisinde INSARAG Yeniden Sınıflandırma tatbikatına girecek olan AFAD ve AKUT’un hazırlık çalışmaları tüm yönleriyle değerlendirildi. Görüşmede AFAD ve AKUT'un işbirliklerinden ortak eğitim ve tatbikatlara kadar birçok konuda fikir alışverişinde bulunuldu. 
 
AKUT Başkanı Gökşin ve AKUT İstanbul Ekibi Lider Yardımcısı Kaya, AKUT’un lojistik, idari ve insan kaynağı yapılanması hakkında bilgi verirken, iki kurumum yöneticileri ortak tatbikat ve eğitimlere hız verilmesi konusunda fikir birliğine vardı. 

Avrupa Birliği fonlarından birlikte faydalanma, 2017 sonlarında İstanbul’da yapımının sona ermesi planlanan ve AFAD bünyesinde yer alacak olan Eğitim Merkezi’nde ortak faaliyetlerde bulunulabileceği görüşüldü.
 
AKUT ailesi olarak, Başkanımızı ve İstanbul Ekibi Lider Yardımcımızı makamlarında kabul eden Sn. Tarı ve Sn. Bucan’a teşekkürlerimizi iletiriz.
 
AKUT Basın İlişkileri Birimi  
 
 

 


DESTEK VERENLER