1 Temmuz 2017 Cumartesi 16:53

         

 

 

Ülkenin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Muğla’nın Fethiye İlçesi, havaların ısınmasıyla turist akınına uğramaya devam ediyor.

Bölgeyi iyi bilmeyen ve tedbir almadan doğaya çıkan vatandaşlarımız, tüm uyarılara rağmen Kelebekler Vadisi'nde yürümek isteyince, mahsur kalma haberlerine sürekli yenileri ekleniyor. 

Bu haberlerden biri, Haziran ayı içerisinde yine Fethiye Kelebekler Vadisi'nden geldi. Doğa yürüyüşüne çıkan iki kişi sarp kayalıklarda mahsur kalmıştı. 

Jandarmadan gelen ihbar üzerine harekete geçen AKUT Fethiye ekibimizden 7 gönüllümüz, mahsur kalan kişileri kurtarmak için operasyon düzenledi.İki saat süren operasyonda ip teknikleri kullanan ekibimiz, yoğun uğraşların sonunda kazazedelerin bulunduğu yere ulaştı ve hızlıca kazazedelerin güvenli alana sevklerini sağladı.

Her yıl benzer durumlarla karşı karşıya kalan arama-kurtarma ekiplerinden biri olarak, doğa sporlarının her birinin çeşitli riskler barındırdığını, önlem almadan kalkışılacak basit bir doğa aktivitesinin çok ciddi kazalara ve yaralanmalara sebep olabileceğini hatırlatarak, bilinçli spor yapmanın önemine dikkat çekmek isteriz.

AKUT, yaşama dair uyarılarıyla vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye ve koruyucu önlemlerin önemini vurgulamaya aralıksız olarak devam edecektir. 

 

AKUT Basın İlişkileri Birimi

 


DESTEK VERENLER