12 Ocak 2018 Cuma 01:36

AKUT’TAN KIZILAY’A ZİYARET

AKUT Protokol Ziyaretlerine Devam Ediyor

AKUT Arama Kurtarma Derneği, Türk Kızılay’ını ziyaret ederek karşılıklı yapılacak işbirlikleri için fikir alışverişinde bulundu.

Yoğun bir tempoda, yurdun dört bir yanında nezaket ziyaretlerine devam eden AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ı makamında ziyaret etti. Görüşmeye Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, AKUT Yönetim Kurulu Üyesi Semih Emiroğlu ve AKUT Yerel İlişkileri Biriminden gönüllüler de eşlik etti.

AKUT’un ve Kızılay’ın ortak yürütebilecekleri çalışmalar ve olası afet ve acil durumlarda var olan işbirliğinin daha da artarak devam ettirileceği görüşülen konular arasında yer aldı.

AKUT Başkanı Recep Şalcı, “Gönüllülük, karşılıksız yardımseverlik gibi değerleri benimseyen AKUT; başta arama-kurtarma faaliyetleri olmak üzere afetler ve acil durumlar karşısında hazırlıklı olunması, dayanıklı bir toplumun temellerinin atılması konusunda çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Aynı hızla protokol ve işbirliği ziyaretlerimizi de gerçekleştiriyoruz” dedi.


DESTEK VERENLER