8 Ekim 2018 Pazartesi 08:52

AKUT Spor Kulübü Su altı Branşı sporcusu ve milli sporcumuz Birgül Erken, 2018 Serbest Dalış Açık Su Büyük ve Gençler Bireysel Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye 2.si oldu.

Birgül Erken, Antalya'nın Kaş ilçesinde 14-16 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleşen şampiyonada, "İp Destekli Apnea Büyük Bayanlar" kategorisinde Türkiye 2.liğini elde etti.

Başarılı sporcumuz dünya arenasında 2 kez dünya 3.lüğü kürsüsüne çıkmış ve bronz madalya kazanmıştı. Milli sporcu Erken, geçen yıl Kaş'ta düzenlenen Dünya Şampiyonası'na ilk kez katılmasına rağmen, derinlik branşında dünyanın en iyileri arasına, ilk 10'a giren iki Türk sporcudan biri olmuş ve dünya 6.lığını almıştı.

Son iki yıldır Bulgaristan'ın Sofya şehrinde düzenlenen serbest dalış yarışlarında, kadınlar kupasını kazanmıştı. Şampiyonalara yaz boyunca Mısır Dahap'ta yaptığı antrenman kampları ile hazırlanan sporcumuz, 18 Mart 2018'de ise Guinness Dünya Rekoru’na imza atmıştı. AKUT Spor Kulübü olarak sporcumuz Birgül Erken'i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


DESTEK VERENLER