28 Eylül 2020 Pazartesi 09:30

AKUT Fethiye Ekibi Kelebekler Vadisi’nde mahsur kalan bir kişiyi kurtardı.

Tatil için Fethiye’ye gelen bir kişi Faralya Mahallesi Hisar mevkisinden Kelebekler Vadisi’ne patika yoldan yürüyüşe başladı. Sarp kayalıklardan tek başına inişe geçtiğinde yolunu kaybederek yüksek bir uçurum alanında mahsur kaldı ve 112 Acil Çağrı Merkezine ulaşarak yardım istedi.

 JAK’tan gelen destek çağrısı üzerine AKUT Fethiye ekibi 3 gönüllüsü kurtarma çalışmalarına katıldı. 4 saat süren teknik kurtarmanın ardından uçurum kenarında mahsur kalan kişi güvenli alana nakledildi. (6 Temmuz 2020)

 
 
 
 

AKUT Fethiye Ekibi Kelebekler Vadisi’nde Mahsur Kalan Turistleri Kurtardı.

 Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Faralya Mahallesi Kelebekler Vadisi mevkisinde seyir vadisinde yürüyüşe çıkan iki Ukraynalı turist düşerek yaralandı. Kazazede turistler 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım istedi.

AFAD’dan AKUT Fethiye ekibine gelen destek çağrısı üzerine AKUT Fethiye ekibi 7 gönüllüsü ile AFAD, JAK, UMKE ekipleri ile ortak operasyona katıldı. Ekipler tarafından ip teknikleri ile teknik kurtarma gerçekleştirilen çalışmalar 6 saat sürdü ve kazazede turistler güvenli alana nakledildi. (23 Temmuz 2020)

 


DESTEK VERENLER