![](/images/uploads/eskişehir foseftik 1.jpg)
AKUT Eskişehir Ekibi Foseptik Çukuruna Düşen Kediyi Kurtardı.
Eskişehir’in Odunpazarı ilçesine bağlı İmişehir köyünde bir kedi yavrusu foseptik çukuruna düştü. Durumu fark eden hayvanseverlerden gelen ihbar üzerine AKUT Eskişehir ekibi 5 gönüllüsü ve DAK ile ortak kurtarma çalışmasına katıldı.
Tuvalet taşının genişletilip tripot sisteminin kurulmasının ardından ip teknikleri ile foseptik kuyusuna inildi ve fileli kepçe ile kedi yavrusu kurtarıldı. 1 saat süren kurtarma çalışmasının ardından yavru kedi temizlenerek özel bir hayvan hastanesine teslim edildi. (26 Eylül 2020)