8 Ağustos 2021 Pazar 11:01

Ülkemizin ilk arama kurtarma sivil toplum örgütü AKUT Arama Kurtarma Derneği, Bodrum’un, Peksimet, Dereköy, Karakaya ve Gümüşlük’teki yerleşim alanları ve makilik bölgelerde 4 noktada ve Kaş’ın Çavdır, Çayköy, Yaylapalamut ve Fethiye'nin Karadere mahallelerinde dün gerçekleşen yeni yangınlarda, toplam 4 insan ve 3 hayvanı kurtardı.

Böylece AKUT, 28 Temmuz 2021 tarihinde başlayan Ege ve Akdeniz yangınlarında, toplam 225 insan, 2 cenaze ve 336 hayvanın tahliyesini gerçekleştirdi.

AKUT, 12 ekip ve 121 gönüllüsü ile operasyonlara katıldı

AKUTAntalya, Aydın, Denizli, Mersin ve Muğla illeri kapsamında, Bodrum, Fethiye, Manavgat, Marmaris, Köyceğiz, Milas, Söke, Gündoğmuş, Bozdoğan, Buldan, Tavas ve Kaş ilçelerinde gerçekleştirdiği operasyonlarına, 12 ekibi ve 121 gönüllüsü katıldı. Termal dronelar başta olmak üzere, ATV ve motosiklet araçlarına kadar tüm gerekli ekipmanların kullanıldığı operasyonlarda AKUT; yangın söndürme ve soğutma işlemleri, arama-kurtarma, tahliye, çadır kurulumu, gıda, su ve ihtiyaç malzemesi dağıtımına uzanan bir çevrimi organize etti.

 


DESTEK VERENLER