Sevgili AKUT Dostu,

Türkiye'nin ilk Yardımseverlik Koşu Gurubu olan Adım Adım Oluşumu (“AA”), ülkemizde sporun ve kolektif sosyal yardım bilincinin yaygınlaşmasını hedefleyen ve sportif etkinlikler aracılığıyla, sivil toplum kuruluşlarına (“STK”) kaynak yaratan bir sivil toplum oluşumudur. İlk etkinliğini, 2008 yılında Runtalya Maratonu'nda gerçekleştiren AA, bugüne kadar 62.217 sporcusu ile katıldığı yardımseverlik koşularında, 497.864 bağışçıdan 52.776.224 TL. bağış toplanmasına aracılık etmiştir.

AKUT, Arama Kurtarma Derneği, gönüllülük, karşılıksız yardımseverlik, insan hayatına değer vermek, dürüstlük ve güvenilirlik ilkeleri ile Türkiye'nin yanı sıra, dünyanın büyük afetlerinde de ülkemizi temsil etmiş ve Birleşmiş Milletler'in dünya afetleriyle mücadele gücüne dâhil edilerek Türkiye'nin Birleşmiş Milletler tarafından akredite edilmiş ilk ve tek, gönüllülerden oluşan arama kurtarma ekibi olmuştur. 1996 yılında kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği 3.285 operasyonda, 2.758 insanın, 1.406 hayvanın hayatını kurtarmıştır. Her yıl 100.000 kişiye deprem bilinçlendirme semineri verilmekte ve 100’den fazla şirkete acil durum yönetimi ve risk danışmanlığı yapılmaktadır. AKUT olarak 5 yılda 52.000 km yol, 52 il, 174 ilçede 5.5 milyon kişiye mobil eğitim projesi ile ulaşılmıştır. Tüm Türkiye’de 29 bölgede operasyonel ekip ve 2300’den fazla gönüllümüzle çalışmaktayız.

AKUT, Birleşmiş Milletler tarafından sınıflandırılmış Türkiye’de ilk, Dünyada 7. sivil toplum kuruluşudur.

AKUT, 6 yıldır HER ADIM BİR HAYAT PROJESİ ile 1.608 gönüllü koşucunun topladığı 1.080.498 TL bağışla, katıldığımız operasyonlar, seminerler ve eğitimlerle birçok hayata dokunmuştur.

3 Kasım 2019 tarihinde düzenlenecek olan 41. İstanbul Maratonu'nda yine HER ADIM BİR HAYAT sloganı ile koşuyor, 250 gönüllü koşucumuzun toplayacağı bağışlarla daha fazla sayıda Can'a NEFES aldırmayı hedefliyoruz.

Siz de bir AKUT Dostu olarak, iyilik peşinde koşmak istiyorum diyorsanız öncelikle www.adimadim.org adresinden kişisel kaydınızı AKUT Arama ve Kurtarma Derneği için gönüllü koşucu olarak tanımlayıp sonrasında www.istanbulmarathon.org adresinden resmi kaydınızı yaptırdıktan sonra bizimle koşabilir ya da yürüyebilirsiniz.

Bize eposta yollayın, telefon edin, haber verin. Size hem NEFES projemizi hem de AKUT'a nasıl destek olabileceğinizi anlatalım. Siz de, Adım Adım Oluşumunda AKUT için “HER ADIM BİR NEFES” projesini destekleyin, nice hayatlar kurtarılmasına yardımcı olun, küçük bir destekle bir hayat da siz kurtarın...

Sevgili Dostumuz,

Ülkesini ve insanları seven, daha güzel bir Türkiye'ye inanan ve tüm çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştiren AKUT'u bu önemli günde yalnız bırakmayacağınızı umuyor, göstermiş olduğunuz ilgi ve destek için şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

41. İstanbul Maratonu'nda hep birlikte, iyilik peşinde koşmak dileğiyle

Sevgilerimizle.
AKUT Yönetim Kurulu

0212 217 0410

adimadim@akut.org.tr


ADIM ADIM'I DAHA YAKINDAN TANIMAK İÇİN:
www.adimadim.org
www.facebook.com/hareketegec


AVRASYA MARATONU HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE KAYIT OLMAK İÇİN:
www.istanbulmarathon.org

 


DESTEK VERENLER