27 Temmuz 2009 Pazartesi 14:27

Karer Kültür ve Sanat Festivali’ne katılan AKUT Bingöl Ekibi’nin çadırına saat 03:45’te Bingöl İl Sağlık Müdürü Dt. Zeki Bingöl gelerek, iki sağlık çalışanı olan Orhan Sırdaş ve Agit Varol’un dün gece fastival alandından saat 18:30’da özel araçlarıyla Adaklı istikametinden Bingöl’e doğru yola çıktıklarını ve 21:30’da arkadaşlarını telefonlarını arayarak panik halinde yalnızca isimlerini söyleyebildikleri ve sonrasında da telefonun çekmediği bilgisini verdi.

Bingöl’den aileleri de bir türlü ulaşamamışlar. Bunun üzerine gerekli hazırlıkları yapan ekibimiz gerekli yerlere bilgi verdikten sonra operasyon kararı almıştır. Festival alanı olan Adaklı-Dolutekne Mezrası’na teknik malzemesini daha önceden getiren ekibimiz derhal yola çıkmıştır. Gidilen yol sapa ve uçurumlarla doludur. Yağan sağanak yağmur da yolu çamur hale getirmiştir. Yolun 22. Km’sinde uzakta bir araç olduğu fark edilmiştir. Aracın yanına gidildiğinde bunun aranılan araç olduğu belirlenmiştir. Fakat şahıslardan herhangi biri araçta yoktu. Bunun üzerine en yakın köye doğru gidilmiştir. Köydeki evlerin kapıları gece tek tek çalınarak şahısların burada olup olmadığı sorulmuştur. Şahısların bu evlerden birinde olduğu ve telefon çekmediği için de haber veremedikleri anlaşılmıştır. Sonrasında şahıslar da alınarak kendi araçları ile arazi aracımızın eskortluğunda festival alanına saat 08:20’de sağ salim dönülmüştür.

Operasyona Katılanlar:
Ahmet ATEŞ (Ekip Lideri)
Ahmet BUZRUL
Serdar ELÇİ
Sezai KAYMAZKAYA
Ahmet BAZENCİR
Selahattin BAYTOK
Mesut ELHAZAR

Ayrıca festival alanındaki malzemelerin yanında durarak operasyona katkı sunan Eray ATEŞ ve Güral SÜRÜCÜ’ye de katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

 


DESTEK VERENLER