31 Ağustos 2009 Pazartesi 09:28

Saat 00:40’da 112 ekiplerinden gelen sıkışmalı trafik kazası ihbarı ve yardım çağrısı üzerine ekibimiz gerekli yerlerle görüştükten ve hazırlıklarını yaptıktan sonra yola koyuldu. Saat 01:20 sularında olay yerine ulaşıldı.

Bingöl ili Karlıova ilçesi Hacılar Köyü (takribi 45 km) yakınlarında fındık işcilerini taşıyan 47 LF 594 plakalı minibüs bir kamyonla çarpıştıktan sonra uçuruma yuvarlanmış. 19 yolcunun olduğu minibüste 112 ekipleri ve çevreden geçenlerin 15 yaralıyı hastaneye götürdüğü 3 kişinin ise minibüste sıkıştığı belirlendi. Derhal gerekli emniyet tedbirlerini alan ekibimiz çalışmalara başlamıştır. Uğraşlar sonucu 3 yaralı vatandaşımız hurdaya dönen araçtan çıkarılıp uçurumdan yukarı çıkarıldıktan sonra 112 ekiplerine teslim edilmiştir. İtfaiye ekipleri ile birlikte çalışılmıştır.

Saat 03:10 sularında dönüş yoluna geçilirken kaza yerinde olan Soğukçeşme dinlenme tesisleri işletmecisi bizi ve itfaiye ekiplerini sahur yemeği için davet etmiştir. Bu nazik davete icabet ettikten sonra ekibimiz saat 04:30 sularında dernek merkezine dönerek operasyona son vermiştir. Kazada ölen kızımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da Allah’tan acil şifalar diliyoruz…

AKUT Bingöl Ekibi

Operasyona katılanlar;
Ahmet ATEŞ (Ekip Lideri)
Ahmet BUZRUL
Ahmet BAZENCİR
Emin AYBEK
Serdar ELÇİ
Sabahattin ÇAPARLAR
Yaşar BALUKEN
Murat EENES
Yavuz BAZENCİR
Cahit DÜNDAR
Abdullah ÇETKİN
Selahattin BAYTOK
İbrahim KORKUTATA
Ali AYDOĞDU
Faysal ÇELİK 

 

 


DESTEK VERENLER