10 Eylül 2010 Cuma 21:58

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eskişehir ekibi, 5 gündür haber alınamayan ilköğretim öğrencisini arama çalışmalarını sürdürüyor.

AKUT Eskişehir Ekip Lideri Bilgin Türkmentepe, Plevne İl Özel İdaresi İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Öznur Uluişden'in 4 Eylülde Çankaya Mahallesi'ndeki evlerinden Porsuk Spor Salonu'na spor yapmak için gittiğini belirterek, o günden sonra Uluişden'den haber alınamadığını söyledi.

AKUT'un 18 kişilik ekiple Uluişden'i arama çalışmalarına katıldığını ifade eden Türkmentepe, şöyle dedi:
''Kent Ormanı'nın üst bölümünden aşağıya doğru bir arama yapacağız. Eve giden güzergahta belirli noktalar var. Onlara da bakıp aramayı sonlandıracağız. Yaklaşık 5 gün oldu ancak arama çalışmalarından sonuç alamadık. Geniş çaplı bir arama yapıp aileye bayram gününde iyi bir haber vermek istiyoruz. Aile çok üzgün biz de acılarını paylaşıyoruz.''

"ANTRENÖR ÇAĞIRDI" DİYE EVDEN ÇIKTI
Tepebaşı Belediyesi Hentbol Takımı oyuncusu Öznur Uluişden, 4 Eylülde, hentbol antrenörünün kendisini çağırdığını belirterek sabah saatlerinde Çankaya Mahallesi'ndeki evinden çıkmıştı. Kızlarından haber alamayan ailenin aradığı hentbol antrenörünün, Öznur'u çağırmadığını söylemesi üzerine aile durumu polise bildirmişti.

Öznur'u son olarak spor salonunun önündeki tramvay durağında gören güvenlik görevlisi, korkmuş bir halde olan Öznur'un bileti olmadığı için tramvaya binmediğini ve duraktan ayrıldığını ifade etmişti.

Kaynak : http://www.haberturk.com/yasam/haber/550291-eskisehir-kucuk-oznuru-ariyor

 


DESTEK VERENLER